Detoks
Detoks

Detoks narkotykowy

Detoksykacje narkotykową stosuje się w celu zmniejszenia lub złagodzenia objawów odstawienia narkotyków jednocześnie pomagając uzależnionemu indywidualne dostosować się do życia bez narkotyków. Detoksykacji narkotykowa nie jest przeznaczona do leczenia uzależnień, lecz raczej jako krok w długotrwałym leczeniu. Często procesy detoksykacji i leczenia pojawią się w programie wspólnot. Proces detoxu może trwać od kilku miesięcy i odbywać się w dzielnicy mieszkalnej, a nie centrum medycznym.

Detoksykacja narkotykowa różni się w zależności od miejsca leczenia, ale większość detox centrów zapewnienia leczenie w celu uniknięcia objawów fizycznych odstąpienia od narkotyków. Najczęściej centra zawierają także również miejsca poradnictwa i terapii z których można skorzystać w czasie trwania detoxu.

Detoks narkotykowy

Celem detoxu narkotykowego jest się pozbycie się z ciała toksyn nagromadzonych przez zażywanie narkotyków. Pierwszy etap detoxu polega na odstawienia niszczącej substancji. Charakter objawów odstawienia różni się znacznie w zależności od poszczególnych narkotyków lub leków, które były wykorzystywane jak również częstotliwość używania.

 

Chociaż jesteśmy wyposażeni w system samooczyszczenia organizmu - nerki i wątrobę - organy te nie są niezniszczalne, od czasu do czasu trzeba pozwolić im odpocząć, dać szansę zregenerować się.

Detoks narkotykowy

Nerki oczyszczają krew z wielu szkodliwych produktów przemiany materii, detoks narkotykowy natomiast wątroba odtruwa organizm, neutralizuje substancje szkodliwe, np. alkohol, rozkłada leki, zanim zostaną one wydalone jako pot, uryna itd. Podczas gdy niewydolność nerek szybko daje o sobie znać, detoks narkotykowy wątroba długo funkcjonuje mimo poważnych uszkodzeń i często bywa tak, że doskwiera, kiedy choroba jest już w zaawansowanym stadium.

Chociaż jest wiele odmian detoks narkotykowy diety odtruwającej "detoks", panuje zgodność co do tego, że podczas jej stosowania wykluczone jest detoks narkotykowy spożywanie: żywności przetworzonej, tłuszczów nasyconych, alkoholu, kawy i herbaty oraz wszelkich produktów zawierających kofeinę, cukier rafinowany i sól. Dalej jednak szkoły diety "detoks" zaczynają się od siebie znacząco różnić: jedne nakazują picie jedynie wody, inne świeżo wyciśniętych, niesłodzonych soków i herbatek ziołowych; jedne przypominają dietę wegeteriańską, inne pozwalają na spożywanie chudego czerwonego mięsa. Ogólnie dominują dwa podejścia do głodówki: szybka i zarazem drastyczna oraz długofalowa i tym samym ograniczona.

Detoks Narkotykowy

Detoks Detoks alkoholowy Detoks narkotykowy Detoks lekowy Oczyszczanie Detoksykacja
Detox Szybki detoks Plan detoxu Skutki detoksu Detox porady Dieta
Valid XHTML 1.0 Transitional